Kas ir sāls terapija?

Sāls terapija jeb haloterapija (no grieķu valodas - sāls) ir alternatīva dabas dziedniecības metode, ko veiksmīgi liek lietā elpvadu un plaušu slimību profilaksē, kā arī rehabilitācijas periodā. Tā ir iedarbīga imunitātes nostiprināšanai, ādas slimību ārstēšanai, psihiskā un emocionālā stāvokļa uzlabošanai.

Par sāls dziedinošajām spējām ir daudz dzirdēts, par tām pārliecinājies ikviens, kam sāpējis kakls - izskalojot rīkli ar sālsūdeni, sāpes pierimstas. Arvien populārākas kļūst arī nātrija hlorīda šķīduma inhalācijas, kas samazina elpceļu gļotādas iekaisuma simptomus – sausa klepus lēkmes, kā arī veicina atkrēpošanos. Šos līdzekļus popularizē un iesaka ārsti – mūsdienās jau gandrīz ikvienā mājā, kur aug bērni, ir iegādāts nebulaizers jeb aparāts inhalāciju veikšanai mājas apstākļos, ar kuru ieelpot fizioloģisko šķīdumu, kam pēc ārsta ieteikuma var pievienot zāles.

Pasliktinoties ekoloģiskajai situācijai, pieaug arī saslimšanas gadījumu skaits ar plaušu slimībām. Sāls terapija, kurā izmanto sausu sāls aerosolu, ir efektīvs elpvadu slimību profilakses līdzeklis, kaitīgās vides ietekmes pretlīdzeklis, kā arī - tā atvieglo rehabilitācijas procesu hronisku slimību gadījumā un samazina akūtu vīrusu infekciju saslimšanas gadījumus. 

Kas ir sāls terapija?